Péče o pleť

6 kroků ke zdravé pleti v zimě

V posledních pár dnech na nás udeřily mrazy a nevím jak Vy, ale já docela trpím. Jednak jsem teplomil, co se nemůže dočkat, až bude zase pořádné vedro a jednak se cítím dost nekomfortně. Největší Mordor jako obvykle zažívá pleť, protože je těmto podmínkám neustále vystavována. Svědí, pálí, štípe, praská, loupe se, je hrubá… Proto si teď povíme, jak si v těchto mrazivých dnech svoji pleť chránit a předejít tak těmto fujtajbl stavům.

Indulona vážně nestačí

Hooodně často slýchávám, jak si někdo namaže obličej Indulonou nebo nějakým jiným krémem určeným na tělo a je to podle něj dostačující. Kdo maže, ten jede asi nebo co…

Já si tedy neumím představit, že si na obličej naplácám něco takového a budu s tím celý den fungovat. Nebo Vás baví mít celý den obličej jako odrazku??

Mě ne!

To, že je něco namazané nebo mastné ještě neznamená, že Vám to před mrazem pomůže. Jasně! Pokud se chystáte strávit celý den na sjezdovce, je fajn mít na obličeji vrstvičku něčeho hutnějšího, ale nedá se s tím fungovat běžně celou zimu.

Vaše pleť pod nánosem takovéto neprodyšné vrstvy nemůže ani pořádně dýchat, natož aby fungovala tak, jak má.

Takže takhle tedy ne. A jak tedy?

Hydratovat! Hydratovat! Hydratovat!

Převládá názor, že přes zimu se hydratace do pleti dodávat nesmí, poněvadž voda v kůži zmrzne a led, který se tam utvoří způsobí praskání krevních kapilár a tím vznik červených žilek atd.

Jenže ruku na srdce. Když pleť chránit před mrazem nebudete, dopadne to tak, že budete mít obličej jako struhadlo.

To chcete?

Takže jak na to? Prakticky!

Pleť prostě musíme hydratovat! Proč? Protože jen správně hydratovaná pleť je mnohem odolnější vůči všemu, co si umíte představit. Proti mrazu, proti slunci, proti infekcím a kožním nemocem…

Jdeme na to! 🙂

  1. Na vyčištěnou pleť naneseme hydratační sérum a dáme mu chvíli na vstřebání. Sérum je něco, co byste opravdu neměla podceňovat.
  2. Teď přichází řada na krém. Hydratační krém. Protože bez vody je pleť stejně zranitelná, jako zbytek těla.
  3. Chystáte-li se na tu sjezdovku nebo jen celé odpoledne sáňkovat s dětmi, je na místě použít ještě nějaký hutnější ochranný krém. Ale prosím Vás, ať je to krém na obličej! Ne na ruce ani na tělo, ale na obličej! Krémy lze vrstvit, proto doporučuji nejprve nanést krém hydratační a na něj nanést ten ochranný.
  4. Po náročném dni venku je na místě dopřát Vaší pleti něco navíc. Třeba masku. Hydratační, vyživující, zklidňující, regenerační, vitaminovou…jakoukoliv kromě té příšerné černé „slupovačky“, která Vám stejně nepomůže, zato ublíží.
  5. Nesmíme zapomenout na ruce! Věřím, že krém na ruce je standardní výbavou každé správné kabelky 🙂 . Nicméně není na škodu si občas zajít ke kosmetičce alespoň na parafínový zábal na ruce (klidně i na nohy). Nádherně prohřeje a Vaše ruce budou jako vyměněné.
  6. Je dobré myslet také na rty a chránit je hutnějším krémem. Úplně nejsem příznivcem klasických balzámů na rty, poněvadž je to převážně jen vazelína a ta rty vysušuje.

Jak použít hydratační přípravky v zimě a neublížit si?

Hydratační přípravky nikdy neaplikujeme těsně před tím, než za sebou práskneme dveřmi a vyletíme do té zimy! Vždycky jim musíme dát nějakou tu chvíli na to, aby se stihly propracovat do těch hlubších vrstev kůže.

Pokud navíc mají ještě ochranný SPF faktor, jsou hotovým pokladem. Ano, i v zimě.

Hydrataci v pleti můžeme také „uzamknout“ a uchovat ji tak o něco déle. Já ráda pro tento účel využívám oleje (kokosový, arganový nebo marulový). Aplikujte malé množství oleje až po vstřebání pleťového krému a nechte působit.

Tamtadadáááá! Zase tak složité to není, že?

Vodě zdar, dámy! A nezapomeňte pít 😉 .

Lenka

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *