Líčení Styl

Já jdu jenom domů…

„Ne ne, děkuji. Já nepotřebuji líčit, já jdu jenom domů.“ hlásí mi asi tak polovina klientek, když odchází ze salonu. Pokaždé, když tahle věta zazní, mám pocit, že slyším, jak si dotyčná sama pod sebou podřezává větev.

Už nějakou dobu spolupracuji s jedním kadeřnickým salonem, kam chodím líčit jejich klientky, aby odcházely krásné úplně celé a byly zkrátka TOP.

Proč se ženy nechtějí líčit?

Dost často se mi stává, že ty dámy mají s líčením nějakou špatnou zkušenost. Že například nejsou zvyklé se výrazně líčit a necítí se v tom dobře a že kdysi dávno jim kosmetička namalovala modré stíny a rudé rty, což pro ně byla otřesná zkušenost a od té doby zkrátka nemají důvěru v líčení.

Dává mi hodně práce přesvědčit tyto ženy, že líčení může být i přirozené a lehoučké a můžou se v něm cítit dobře. S příslibem přirozeného líčení mi tedy klientka většinou nakonec podlehne.

 

Jestli něco opravdu miluji, tak tu chvíli, když tato paní pak stojí před zrcadlem krásně učesaná a nalíčená a zvědavě si prohlíží osobu proti sobě. Ten výraz! Ten, který říká „Jé, já jsem tak krásná!“ je k nezaplacení. Všechny jsou nádherné, mají šmrnc a jiskru a při tom zůstaly přirozené.

Jak málo stačí k rozsvícení ženské duše 🙂 .

Pak jsou zde klientky, které nechtějí líčit ne proto, že by se jim to nelíbilo, nebo že by se v tom necítily komfortně, ale proto, že jdou prostě domů. Tak na co? Nepotřebují líčit, protože nejdou s kamarádkou na víno, ale jdou domů, kde na ně čeká jenom manžel a děti.

Opravdu máme pocit, že naši nejbližší nás nepotřebují nebo nechtějí vídat upravenou a že dobře bychom měly vypadat hlavně pro kamarádky?

Já nějak nevím…

Taky mi ke spokojenosti stačí jen trocha řasenky a pudr. Jsem přece fiflena a hodně si o sobě myslím 🙂 . Ale líčit mě baví tak, jako nic na světě a když se jednou za čas maličko vyšperkuji, hned je znát, jak si mě přítel „na tajňačku“ prohlíží. A když je přistižen, řekne „Dneska ti to moc sluší, víš?“. Vím, fintím se totiž pro něj.

Neříkejte mi, že existuje žena, která tohle poslouchá nerada.

Nemusíte být každý den jako ze žurnálu. Jen buďte občas jiná a hlavně buďte jiná pro ty správné lidi. Ono když dojde na lámání chleba, tak kamarádka Vám doma poličky nejspíš vrtat nebude…

Extrém

Velmi často se setkávám také s trochu extrémním názorem, že líčení je zkrátka něco nepřístojného a nalíčená žena je sebestředná koza, která ze sebe dělá někoho jiného. Chraň Bůh, má-li na sobě rtěnku!

Mám ale dojem, že se pořád bavíme o přirozeném a lehkém denním líčení, kterému rtěnka v žádném případě nemůže uškodit a které má za úkol vyzdvihnout naše přednosti a tím potlačit nedostatky. Nebavíme se o přemodelování obličeje.

Nicméně je to něčí názor a já ho tedy respektuji. Něčí názor ovšem není můj problém a není to ani Váš problém, tak se toho nebojte a buďte prostě božské 😉 . 

Pac a pusu,

Lenka 

 

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *