Péče o pleť

Jak se starat o pleť v roušce?

Jak se starat o pleť v roušce je zapeklitá věc, protože dlouhodobě nošená rouška způsobuje kožní problémy i jinak zdravé pleti.

S rouškou nám na jednu stranu odpadá velká část naší běžné ranní rutiny, což šetří dost času a tak si můžeme ráno přispat. 

Pokud se líčíte, nemá význam ztrácet čas konturováním, make-upem atd., poněvadž to stejně nikdo neuvidí. 

Pozornost od dekorativní kosmetiky bychom teď měly přesměrovat k té pěstící, protože tato část je zcela zásadní a to, jakou péči jste věnovala své pleti zavřené v roušce, se ukáže v ten samý okamžik, kdy roušky zahodíme.

Co se děje s pletí v roušce?

V první řadě je zapařená. Nevím, jak Vy, ale já mám roušku po chvíli prostě vlhkou. Vlhkost je pro pleť skvělá věc. Jenže v roušce je té vlhkosti až moc a být celý den zavřená ve vlhké a profuněné roušce je katastrofa, která se projeví už po pár dnech.

Jak? Vyrážkou, periorální dermatitidou (pálivé červené pupínky kolem úst)…

Rouška by také měla na obličeji sedět jako ulitá, což způsobuje mechanické odírání pleti.

 Taková pleť je po čase sedřená, zarudlá, bolavá, pálí. 

Je také důležité si uvědomit, že rouška je plná bakterií, které vydechujeme a pokud máte nějakým způsobem poškozenou pleť, zanášíte si ty bakterie přímo do těch kritických míst. 

Po pár dnech se Vám začnou dělat pupínky, zanícené pupínky, zhorší se Vám akné. Stav pleti se zhorší celkově, protože pleť je izolovaná od slunce a čerstvého vzduchu v dosti nehostinném prostředí.

Hygiena roušky je nezbytná

Pokud nemáte to štěstí, že jste doma na home office, ale musíte minimálně 8 hodin denně strávit v práci mezi kupou dalších lidí, je třeba roušku měnit klidně i několikrát denně. Po příchodu domů roušky vyvařit a vyžehlit. Jedině tak vymýtíte bakterie, které Vám komplikují život a budou v tom ještě nějakou dobu pokračovat.

Co nedělat?

Osobně si myslím, že v tomhle období není vhodné používat peeling a to z důvodu, který jsem již popsala výše. Pleť je sedřená a narušená dost.

Hutné a mastné krémy Vám v tuto chvíli také dobrou službu neprokážou. Potřebujete udržet pleť v suchu. Tento typ krémů si schovejte na noc, kdy je potřeba pleť regenerovat, ale přes den jí musíme pomoct a trochu té zátěže odebrat.

Nepoužívejte make-up. Alespoň ne pod roušku. Jednak si roušku umažete a zamastíte a špinavá rouška je špatná rouška. A jednak pro namáhanou pleť je to jen další přítěž. Líčení teď omezte jen na oči, které rouška nesužuje.

Jak se starat o pleť v roušce?

V tuto chvíli je třeba trochu pozměnit naše zaběhnuté pečující rituály. Jednak by bylo fajn pár kroků přidat a jednak je třeba změnit i nějaké přípravky.

Čištění pleti zůstává neodmyslitelným krokem této rutiny. Bez čištění pěkné pleti není. Jen bych osobně volila šetrnější způsob odlíčení, než vatovými tampony (a je úplně jedno, jestli jsou z bio bavlny nebo ne).

Pleť v roušce je momentálně víc než dost odírána a tak bychom se dalšímu mechanickému poškozování měly vyhnout.

Proto místo odličovacích tamponů použijte svoje ruce. Je to ten nejšetrnější způsob čištění pleti, jaký znám a je také nejpříjemnější.

O tom, jak správně čistit pleť se dočtete v mém eBooku Pravidla krásy aneb Jak být přirozeně krásná každý den, který si můžete stáhnout ZDARMA zde.

Prostě si do dlaně kápněte trochu pleťového mléka nebo emulze a pěkně krouživými pohyby přes celý obličej (mimo očí samozřejmě) čistěte. Je to jako ve sprše, jen se správným přípravkem. Obličej od mléka opláchněte vlažnou vodou a stejným způsobem pokračujte s tonikem.

Na očištění očí použijte buď odličovací gel, nebo jemný pleťový olej k tomu určený. 

Odličujeme vždy po směru růstu řas.

Teď je čas na sérum. Pokud nejste zvyklá sérum používat, rozhodně byste ho v tuto dobu měla do své běžné péče zařadit. Sérum je takový koncentrát účinných látek, vitaminů a minerálů. 

Ani v krému jich tolik nenajdete. 

Doporučuji používat regenerační a revitalizační séra. Pokud Vás pleť v roušce vyloženě pálí a svědí, použijte spíše sérum určené pro citlivou pleť, protože sedřená a zapařená pleť prostě je citlivější. A to podstatně více, než obvykle.

Co se krému týče, sáhněte po takovém, který má jemnou gelovou konzistenci. Na čas teď zapomeňte na hutné těžké krémy. Když už máte pocit, že je musíte použít, nechte si je spíš na noc, ale pod rouškou potřebujete co nejmenší zátěž.

Co dát pleti navíc?

Vaše pleť teď také více než kdy jindy uvítá pleťovou masku.

Můžete začít detoxikační maskou s jíly, která zbaví pleť toxinů a jíly ji vydezinfikují. Velmi vhodné je také použít klidnící masku pro citlivou pleť, protože zklidnění je přesně to, co naše pleť teď potřebuje.

Dopping je důležitý, takže vitaminové a minerální masky jsou rovněž vítány.

Vitaminy a minerály jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, co se krásné pleti týká. Jelikož slunce, které nám dodává velkou zásobu vitaminu D, je nám momentálně zapovězeno, musíme si poradit jinak.

Takže já jsem začala s další várkou mého osvědčeného komplexu vitaminu B. Je dobrý na pleť i na nervy J. Vitaminy skupiny B jinak najdeme v brokolici, mléčných výrobcích, sóji, rybách, v kuřecím mase a luštěninách, špenátu, rajčatech a bramborách, banánech, květáku a v ořeších.

Vitamin D najdeme v mořských rybách, mléčných výrobcích a slunci (smůla no).

Kam zaměřit pozornost?

Teď potřebujeme více než kdykoliv jindy, aby naše oči vypadaly svěží, poněvadž je to mimo čela jediná věc, která nám vykukuje z roušky. Základem úspěchu je kvalitní oční krém a dobrý spánek, po kterém nebudete mít kruhy pod očima.

A když teď ráno nemusíte trávit čas líčením celého obličeje, můžete si daleko víc vyhrát s líčením očí. Můžete je nosit krásně vystínované i do práce, můžete na nich nosit pestré jarní barvičky a nebo si dát jen trochu práce s krásnou linkou, která oko protáhne a udělá ho přitažlivějším.

Opravdu velmi záležet bych si dala s obočím. Protože precizně upravené obočí Vám dodá šmrnc i v roušce.

Nic si z toho nedělejte...

Pevně věřím, že byl pro Vás tento článek přínosný a vůbec nic si nedělejte z hloupých řečí ostatních lidí (bohužel i žen), kteří mají po přečtení takového článku útočné tendence vůči každému, kdo o sebe i v této době pečuje.

Ano, prý být krásná je to poslední, co by nás teď mělo zajímat (velmi mírně řečeno).

Jenže ono co je krásné, je také zdravé a naopak. A ve finále je úplně jedno, jestli se sejdeme všichni teď na infekčním nebo za pár týdnů na kožním.

Přeji Vám hodně zdraví a pevné nervy pro náročné dny, které nás ještě čekají.

Budu se na Vás těšit příště.

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *