Všechno začalo…

Když jsem si ve svých 15ti letech vybírala své budoucí povolání, kosmetika byla celkem jasnou volbou. Prý jsem k ní byla vychována. Pamatuji si, jak jsem jako malý špunt stála vedle mamky v koupelně a s úžasem sledovala, jak se líčí, jak je krásná a chtěla jsem být jako ona. A tak jsem se vydala cestou, na které bylo třeba trpělivosti, pečlivosti a studia více, než by se zdálo. Cestou krásy.

Začala jsem tedy studovat na střední kosmetické škole, absolvovala řadu certifikovaných kurzů, zúčastnila se zahraniční stáže a své znalosti a dovednosti si tříbila v několika kosmetických salonech, zatímco jsem si vytvářela svoji vlastní, spokojenou a stále se vracející klientelu.

V té době jsem také začínala objevovat svoji krásu a cítit se sama se sebou fakt dobře. Naučili mě, jak se starat o svoji pleť, jak se líčit a vypadat zkrátka hezky. Tak jsem toho využila a využívám toho dodnes. Tím začalo pomalu vzrůstat moje, do té doby dost mizerné, sebevědomí. Naučila jsem se nestydět se a taky přijímat komplimenty. Pravda, dnes je přijímám asi dost svérázným způsobem, který ne každý chápe a ne každému se asi líbí 🙂 .

Fiflena

Svoji novou osobnost jsem objevila v jeden krásný letní den, kdy jsem měla jít s kamarádem ven a jelikož se mi líbil, chtěla jsem se líbit já jemu. Když se po nějaké chvíli dostavilo ono vytoužené „Dneska ti to sluší…“, řekla jsem „Já vím 🙂 “ a mrkla na něj v naději, že mu dojde, že jsem se snažila být hezká pro něj. Nějak mu to ale nedošlo a já jsem se o sobě dozvěděla, že jsem fiflena. No nic…

Nějakou dobu jsem to brala jako děsnou urážku a pak mi došlo, že být fiflena je vlastně zatraceně fajn. Každé ráno mi ta kočka v zrcadle říká, jak mi to sluší. Já jí kompliment opětuji a den začíná mnohem víc zvesela, než kdybych od ní poslouchala něco jako „No ty zas po ránu vypadáš…“. Kdo mě zná, tak ví, že náfuka jsem spíš z legrace a kdo mě nezná, to buď chápe a nebo ne 🙂 .

Jak to bylo před Fiflenou…

Celému tomu sebeobjevení však předcházely roky zoufalství, především na začátku puberty. Znáte to – pupínky, mastná pleť, hormony cvičí s Vámi i s Vaší váhou, dokonce i fousky jsem měla 🙂 . O plejádu pitomých řečí a posmívání ze všech stran nouze fakt nebyla. Sebevědomí neexistovalo tak jako myšlenky na krásu v jakékoliv podobě. Jen mindráky a depky.

Zlomový bod

A pak přišlo rozhodnutí jít studovat kosmetiku. Nakonec tak ze mě přeci jen vyrostla sebevědomá žena, která objevila a zná svoji krásu, využívá její potenciál ( využívá, ne zneužívá ) a je spokojená sama se sebou. Ještě abych nebyla. Je mi sice necelých 30 let, ale když vejdu do MHD a poprosím řidiče o lístek, obvykle se zeptá „Poloviční??“ 🙂 . Podobné věci se mi stávají celkem často a tak si někdy říkám, že buď dělám něco špatně a nebo možná dost dobře.

Co na to ostatní?

Paradoxem je, že hodně lidí žije v domnění, že kosmetika je věc jednoduchá a že návod na to, jak mít pleť pořád mladou a krásnou najdou někde na googlu. Alespoň takhle jsem to slyšela od jedné bývalé kolegyně. Nemám nic proti jejímu názoru, ale kdyby to skutečně byla taková brnkačka, asi by dotyčná nevypadala o 10 let starší, než ve skutečnosti je a zoufale nehledala zázračné krémy slibující věčné mládí.

Jak to vlastně funguje?

Samotný krém situaci nezachrání, i kdyby stál 20 000 Kč. Ano, i takové krémy skutečně existují 🙂 . Celý proces péče o pleť jde mnohem více do hloubky a pokud jej správně uchopíte, budete se také moci pyšnit pletí, která vypadá krásně v každém věku. Make-up a líčení pak nebudou představovat každodenní Mordor, když se budete snažit zakrýt něco, co na své tváři nechcete, ale stanou se pro Vás příjemným ranním rituálem a zábavou.

Proč Vám tohle všechno vykládám?

A od toho jsem vlastně tady. Chci pomáhat všem ženám a dívkám, aby skrze správnou péči o pleť našly svoji vlastní krásu a užívaly si jí plnými doušky. Přes rok jsem pracovala jako online kosmetická poradkyně pro jeden nejmenovaný e-shop s kosmetikou. Každý den jsem zodpovídala desítky mailů, ve kterých jsem nejčastěji řešila, jak poznat svůj typ pleti a na základě toho si správně vybírat kosmetiku.

Otázek jsem dostávala samozřejmě mnohem více, ale tento dotaz se opakoval nejčastěji. A proto pro Vás připravuji eBook, ve kterém se dozvíte, podle čeho se rozeznávají jednotlivé typy pleti, jak podle toho Vašeho typu volit správné kosmetické přípravky a také co dělat a nedělat, aby Vás ta Vaše pleť měla ráda a dělala Vám jen a jen radost.

Těším se na Vás a Vaši krásu,

Lenka 🙂