Styl

Na vzhledu nezáleží??

O tom, že peníze kazí charakter jsme slyšeli asi všichni. O tom, že „správnej chlap má smrdět“ slyšela nejspíš jen parta vyvolených holek, která se mnou rok co rok absolvovala brigádu na recepci jednoho kempu na Vysočině. Slýchaly jsme to od pánů, kteří se na nás zřejmě snažili udělat dojem tím, jak jsou povznesení nad osobní hygienu.

Pravdou je, že dojem zanechali vskutku hluboký a trvalý…

Rodina, škola a společnost jako taková se nám snaží už od dětství vtloukat do hlavy podobná „moudra“. Jedním z těch asi nejoblíbenějších je, že na vzhledu nezáleží a že důležité je to, co má člověk v hlavě a jaké má srdce. Ó, jak šlechetné!

Problém je v tom, že pokud někdo vypadá například jako poustevník, nenajde se pravděpodobně nikdo, kdo by chtěl dobrovolně zkoumat jeho kvality.

A přitom každý, koho znám, by chtěl mít tolik peněz, že by nevěděl, co s nimi dělat. Každý chlap chce pěknou a voňavou ženskou a úplně každý by chtěl vypadat přinejmenším dobře.

Proč je důležité to, jak vypadáme?

Náš vzhled nám umožňuje udělat jednu velkou věc – první dojem. První dojem je něco, co nám buď pomůže dosáhnout věcí, kterých dosáhnout chceme, anebo všechny naše naděje pohřbí hned na začátku.

Je neopakovatelný a proto je důležité zaujmout ihned. Uděláte-li špatný první dojem, ať už při pohovoru do nového zaměstnání nebo na Vašeho vysněného prince, poveze se to s Vámi a změnit něčí názor pak bývá hodně těžké.

Proto nepodceňujte to, jak vypadáte a ani to, co si každé ráno oblékáte.

Představte si, že vyrazíte z domu neupravená, bledá, s kruhy pod očima a ve vytahaných teplácích ideálně ještě s dírou. Jako na potvoru potkáte toho úplně nejvíc „bóžovýho“ chlapa na světě. Blbé je, že vy nejste bóžová ani trochu.

Je dost pravděpodobné, že se za vámi otočí taky, ale rozhodně to nebude proto, že by si říkal „Teda, to je ženská! Tu chci!“. Spíš si řekne něco jako „Tyjo, tohle bych doma fakt nechtěl…“.

O tom, jak být v obličeji stále krásná, jsme si povídaly v mém e-booku Pravidla krásy aneb Jak být přirozeně krásná každý den, který si můžete stáhnout ZDARMA zde.

 

 

 

Dnes se zaměříme na oblékání.

Co říkáme tím, jak se oblékáme?

Oblečení vypovídá o své nositelce všechno. Od její finanční situace, přes momentální náladu, dlouhodobé problémy, charakterové vlastnosti až po její sexuální apetit. 🙂

Jo, vážně. Říká se tomu psychologie oblékání a je to fakt masakr.

Tím, co máte na sobě, říkáte, jestli jste pyšná na to, že jste žena anebo jestli se za to stydíte. Dáváte jasně najevo, jestli hledáte muže a také proč.

Potřebujete ho jako opěrný bod a jistotu ve svém životě nebo ho prostě jen chcete na nějaké to rozptýlení a při tom se spoléháte hlavně sama na sebe? Jste jako člověk „rovná“, nebo by si na vás ostatní měli dávat pozor? Jste romantická a křehká, ale máte zároveň ostré lokty a umíte si dupnout?

Jo jo, tohle všechno a mnohem víc o sobě vybreptáte každý den, aniž byste řekla jediné slovo.

Oblečení však může také klamat. Otázkou za 4 bludišťáky je, jestli klamete úmyslně nebo zda o tom nevíte. A je to dobře anebo spíš na škodu?

Příklad ze života 🙂

Před pár týdny jsem absolvovala stylistický kurz se zaměřením na oblékání žen. V jednu chvíli naše lektorka, říkejme jí Víťa, zjistila, že místo 12 žen před ní sedí 12 prsatých chlapů. Co si budeme povídat. Dnešní doba po nás doslova vyžaduje, abychom své ženské vlastnosti zastrčily někam hodně dozadu a upřednostňovaly ty mužské – praktické.

Každopádně v ten okamžik bylo potřeba, aby se vedle sebe postavily 2 dívky/ženy. Stejné a přece jiné. První „výherkyně“ byla sympatická blondýnka s mikádem, krémovými kalhoty a bílou košilovou halenkou. Protiváhou jí měla být dívka v sukni.

Jenže…žádná tam nebyla. Všechny jsme měly kalhoty, já dokonce rifle. Přesto zrak naší lektorky spočinul na mně. V tu chvíli jsem se snažila zasunout se nenápadně pod stůl, ale bylo pozdě.

„Broučínku, mohla bys, prosím tě?“. Studený pot mi polil záda.

Stály jsme vedle sebe a prý, kdybych si ostříhala vlasy, byly bychom identické. Ovšem já jsem měla obyčejné bílé tričko s malou květinovou krajkou v pase a přes tričko světle růžový cardigan.

Jak jsme se dozvěděly, jedna z nás je ten typ – Zařiď tohle, zařiď tamto, zavolej tam a tam, objednej tohle, odnes tamto a hlavně se mě na nic neptej, protože ty to stejně uděláš nejlíp.

Ta druhá je – Zlato, ty nám udělej kafe, jo? 

No…  Která si myslíte, že jsem já? No jasně, že dělám to kafe. 🙂

Obecenstvo se dobře bavilo, včetně mě a pak zaznělo „Ale pozor, holky! Který z nich budou chlapi otevírat dveře a oblíkat kabát? Který z nich budou tahat ty těžký kufry? No přece Lenči!“.

Víťa se otočila na slečnu stojící vedle mě a řekla „ Takže ty odnes ten kufr a zavolej a zařiď všechno, co je potřeba.“ Potom koukla na mě se slovy „A ty, beruško, pojď. My půjdeme na kávičku.“

Naší školící místnost zavalil hurónský smích a moje dvojnice sklesle prohlásila, že chce taky na kafe. 🙂

To jen něco málo k tomu, že nemusíte nosit volánkovou sukni, abyste působila žensky… To je totiž velmi častá výmluva – nemůžu vypadat jako žena, protože z nějakého důvodu prostě nebudu nosit sukni.

Teď víte, že nemusíte. Dobrá zpráva, ne?

 

Mimochodem, nejsem typ, co dělá kafe. Ale proč si ten život občas neulehčit? 🙂

Co děláme špatně?

Důležité je vybírat si, co si dnes obléknu. Pokud s tím mám po ránu problém a zdržuje mě to, nachystám si oblečení večer, než jdu spát.

Největší chybou, kterou často děláme je to, že ráno sáhneme po první věci, na kterou ve skříni narazíme a nepřemýšlíme nad tím, jak v ní budeme vypadat, co si k ní ještě vezmeme atd. Výsledkem je zjev dávající celému světu najevo, že je nám vlastně fuk, jak vypadáme.

„Vždyť jdu jenom do práce a tam se stejně převléknu do pracovního oblečení. Tak nezáleží na tom, co mám na sobě, když v tom budu jen v autobuse, no ne?“

No ano a přesně tím také vystihujete, co si myslíte sama o sobě. Je Vám jedno, co máte na sobě, protože Vám na tom prostě nezáleží. Nezáleží Vám na tom, jak vypadáte a dalo by se to vyložit také tak, že Vám nezáleží na sobě samé.

Jen pro informaci, přesně takovým způsobem se k Vám bude stavět okolní svět. Nebude mu na Vás záležet. A proč taky? Vyslala jste jasný signál…

A proto se, prosím, neoblékejte bez rozmyslu do první věci, která Vám přijde pod ruku.

Vždy, když budete bezradně stát u své skříně, si odpovězte na 2 základní otázky:

Kam jdu? Jak chci působit?

Obě dvě jsou velice důležité a jsou základním a zlatým pravidlem stylistiky.

Další důležitou věcí je uvědomění si, že se oblékáte PRO SEBE, ne pro ostatní. Takže až Vám zase někdo bude říkat „Prosim tě, to nemyslíš vážně! Tohle si chceš koupit? Uvědom si, kolik ti je let..“ nebo „Tahle barva už se na tebe nehodí, protože už nejsi nejmladší, nebo nejštíhlejší nebo blá blá…“, poděkujte mu za konstruktivní kritiku a pošlete ho pryč.

Oblékáte se pro sebe, ne pro ostatní. 

A pokud se v nějakém kousku cítíte dobře, nezáleží, kolik Vám je let, nebo kolik ukazuje váha, když si na ní stoupnete. Pokud se cítíte dobře, budete zářit.

Pokud se v dané věci dobře necítíte, budete si připadat blbě, i kdyby Vám stylista říkal, že Vám to sluší. A i když bude mít stylista pravdu, Vy to budete cítit jinak.

OBLÉKÁTE SE PRO SEBE!!!

Jestliže by byla skutečně pravda, že na vzhledu nezáleží, neměli by ti věční rýpalové potřebu do Vás neustále vrtat a předhazovat Vám další společenské předsudky, kterých existuje, bohužel, čím dál víc.

Tyto předsudky vznikají v našich hlavách a jsou výsledkem našich strachů a obav. Takže až Vám zase někdo bude radit, že byste měla nosit hlavně černou barvu, protože se nejlépe hodí k Vašemu věku a navíc lichotí postavě, tak vězte, že před sebou máte člověka, který se trápí vědomím, že stárne a že už nevypadá tak, jak by chtěl a snaží se splynout s davem.

Takže si to shrneme:

1) Peníze charakter nekazí.
2) Správnej chlap hezky voní.
3) Nemusím nosit sukni, abych působila žensky.
4) Oblékám se pro sebe!!! Ne pro ostatní!
5) Zlaté pravidlo stylistiky? Kam jdu a jak chci působit!
6) Společenské předsudky jsou blbost.
7) Na vzhledu sakra záleží!

Krásné a voňavé jaro Vám všem,

Lenka

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *