Styl Ze života

Tenisky vs. podpatky

„Radši budu bláznivá holka v teplákách a teniskách, než namyšlená kráva v podpatkách a těsných šatičkách!!“

Tak tenhle „poklad“ na mě dneska bafnul na mém profilu na facebooku. Někdo tohle moudro sdílel. Řekla jsem si „Hmm…“ a jela dál to svoje.

Odpoledne opalovačka na koupališti a jak si tak ležím na té dece a rovnám si myšlenky v hlavě, bafne to na mě znovu.

Tentokrát mi moc nejde odbýt to jen ledabylým „Hmm…“. Nemůžu to dostat z hlavy a tak se pořád vrtím a převaluji a škrábu, protože mě pořád něco svědí a rozptyluje. Pak mi dojde, že mi to pořádně zkazilo mojí první letošní opalovačku, načež přísahám tvrdou pomstu Jouzovi.

Teď je 23:47 a já pořád přemýšlím nad tím, kde se v ženách a dívkách bere tolik zloby a zášti vůči ostatním?

Kdo dal dívce v teplácích právo srážet, urážet a soudit dívku v šatech?

Jsem si jistá, že i dívky nosící těsné šaty a vysoké podpatky mají ve své skříni tepláky a v botníku několik párů tenisek. A jsem si jistá, že v nich vidí víc, než jen vtipné suvenýry z cest po nákupním parku. Jsem jedna z nich!

Rozdíl mezi těmito dvěma typy dívek je v tom, že jedna umí nosit své ženství, zatímco ta druhá, se za něj stydí a skrývá jej.

Jedna z nich se jako žena cítí zkrátka dobře a se svojí ženskostí umí pracovat. Ví, že jako žena může mít stovky tváří a to ji baví. Být pokaždé jiná. Jednou bláznivá, podruhé seriózní, jindy romantická, sexy, éterická…

Říká světu „Tady jsem a jsem krásná a božská a mám se ráda!“.

A věřte tomu nebo ne, ale bude to ona, ze které si každý sedne na zadek. Dává najevo, že si sama sebe opravdu váží, pečuje o sebe a rozmazluje se a přesně takhle se k ní budou chovat i ostatní. Hlavně muži :). Ukázala totiž svoji hodnotu.

Dívka v teplácích udělala to samé, ale výsledek je opačný. Proč?
Protože dívka v teplácích je každý den jen dívka v teplácích. Dává jasně najevo, že si sama sebe dostatečně neváží, nezáleží jí na tom, co má na sobě, je nad tyto věci povznesená. Žije v přesvědčení, že dělá všechno nejlíp a že bychom jí za to měli nejen náležitě ocenit, ale měli bychom to začít dělat stejně.

Stará se přece o všechno, o děti, o manžela, o teplo rodinného krbu. Všichni a všechno mají absolutní přednost, zatímco sama sebe staví až na to nejposlednější místo.

„Nejdřív práce, potom zábava. Nejdřív vy všichni, potom pračka, myčka, sušička, pes, křeček, papoušek, trávník před domem, hromada hnoje za domem, potom dlouho nic a až pak já. A na to už nemám ani čas, ani náladu, protože už je pozdě a já jsem unavená a vyčerpaná tou péčí o všechno a o všechny a ani mi za to nikdo nepoděkuje. Hlavně, že jste všichni rozteklí z té krávy v šatičkách.“

Na dívku v teplácích jsem se z počátku hodně zlobila.

Ale jak jsem se převalovala na té dece, došlo mi, že je to holka se sakra bolavou duší. Holka, která obviňuje ty druhé z toho, že mají, co ona nemá a chtěla by mít. Nebo z toho, že něco měla a někdo jiný jí to vzal.

Třeba jí dívka v těsných šatičkách a podpatcích vzala partnera.

A není to náhodou tak trochu k zamyšlení?

Chlap ocení holku v teplácích, pokud je schopná si obléct i ty šaty a jít a reprezentovat ho. Ať na kamarádském posezení u pivka, na společné vycházce městem, nebo na firemní akci.

Ze svého okolí znám nejeden případ, kdy holkám v teplácích zůstaly oči pro pláč právě z tohoto důvodu. A ani jednu z nich nelituji. Dopustily to totiž samy.

Urážení dívek, které se rády oblékají žensky a dávají na odiv světu své přednosti, je pak hodně zoufalým výkřikem do tmy, který schovávají za velká ramena a silná slova.

Tyto dívky v sobě nosí nějaký svůj nevyřešený problém. Třeba ho ani nevidí nebo ho nechtějí vidět, ale je tam. Kdyby tam totiž nebyl, neměly by tyto výlevy zapotřebí.

Zatím jsem nenarazila na příspěvek typu „Raději budu sexy holka v šatičkách a podpatcích než zamindrákovaná káča v teplácích a teniskách!!“. Tyhle holky jsou totiž v pohodě, jsou samy se sebou srovnané a je jim tak dobře.

A hlavně se mají rády!!

To vážně není hřích, mít se ráda. Naopak, sebe byste měla mít ze všech lidí na světě nejraději, protože sama se sebou budete žít celý život. A pokud nemáte ráda sama sebe, jak můžete mít ráda někoho jiného? A proč by někdo měl mít rád Vás?

Sebeláska je zkrátka moc důležitá a její nedostatek nám může hodně zkomplikovat život.

Začít nosit šaty, krajky a volánky Vám nepomůže, dokud sama nepřijmete fakt, že jste žena. Jasně, my ženy pořád mluvíme, neustále se něčemu chichotáme, chodíme pozdě a jsme dost těžce nepraktické. Ale nikdo přece neříká, že to musíme vyhánět do takových extrémů.

Naše vnitřní žena by měla být v rovnováze s vnitřním mužem i dítětem, které je zase trochu nezodpovědné :).

Bude-li některý z nich převládat, bude docházet právě k takovým extrémům, kdy dívka v teplácích bude házet špínu na dívku v šatech. Dívka v teplácích má totiž dominantního vnitřního muže – je praktická a neutrácí peníze a čas za blbosti, které nepotřebuje, jako např. šaty a boty na podpatku, kosmetiku atd….

V čem spočívá nebezpečí této zdánlivě neškodné situace?

V tom, že tato dívka se silným vnitřním mužem má doma ještě svého muže, který potřebuje ženu. Potřebuje ženu, aby on mohl být tím mužem.

A pokud je jeho žena větším nebo stejným mužem jako je on sám, začne se cítit nepotřebný. Co se stane? Do cesty mu přijde žena. Ta opravdová, která muže potřebuje a nestydí se dát to najevo. A muž odejde tam, kde ho je třeba….

Moje údolí temna

Také jsem si prošla obdobím, kdy jsem neměla ráda sama sebe. Nosila jsem převážně tmavé barvy, abych nevyčnívala z davu, kalhoty a v nich ideálně okovaný pásek. Byla jsem tvrďák zvenčí a rozsypaná zevnitř.

 

Také jsem opovrhovala dívkami, které to měly naopak. Vypadaly v pohodě a byly v pohodě. Byly rády, že mohou vklouznout do těch těsných šatiček a užívaly si pozornost kluků, kteří z nich šíleli, protože vedle nich mohli vyrůst jako muži.

A pak jsem jednou zůstala doma a celý den se dívala na sebe do zrcadla a zkoumala, co je se mnou špatně. Začala jsem na sebe mluvit. Zpočátku to nebyly příjemné věci, které jsem svému odrazu říkala. Vyčítala jsem si spoustu věcí, jako že nezapadám mezi ostatní atd. Dost jsem u toho brečela, ale nemohla jsem přestat.

Chrlila se ze mě jedna věta za druhou a skončilo to tím, že jsem se až hystericky smála.

Trochu blázen, viďte? Puberta, no :).

Nejlepší terapie

Od té doby jsem si se svým odrazem v zrcadle povídala každý den a po nějakém čase už jsem u toho nebrečela. Vypořádávala jsem se sama se sebou a postupně jsem měnila černá a vojensky zelená trička za červená, žlutá, oranžová, růžová, modrá, fialová,……

Povedlo se mi zhubnout bez diet a bez cvičení, začala jsem nosit sukně a pak kratší sukně a šaty. Nakonec jsem při jedné čistce ve skříni zjistila, že můj okovaný pásek mezitím zreznul a tím jsem udělala tlustou čáru za svým údolím temna.

Povídání si sama se sebou považuji za skvělou terapii, která mi pomohla ujasnit si, co všechno mě žere a přijmout sebe samu.

Dělám to dodnes. Jen se za ta léta změnil způsob komunikace mezi „námi dvěma“. Mluvím na sebe hezky, usmívám se a chválím a jsem vážně ráda, že já jsem.

Připíjím všem dívkám v těsných šatičkách a podpatcích za to, že zvládly tuhle velkou proměnu a jsou schopné jedovaté poznámky přejít s grácií a elegancí.

A připíjím také všem dívkám v teplácích a přeji jim, aby brzy našly svoji vnitřní rovnováhu a byly opravdu spokojené a šťastné.

S láskou,

Lenka ♥

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

2 Comments

 1. Jé… s tim zrcadlem si taky povídám… taky to beru jako formu terapie… vetsinou si vypravim, co jsem zažila.. nekdy i opakovaně vzpomínám… i dost let zpatky… A v posledních letech se i chválim ;-)…
  Když mne sedící v koupelne na kraji vany a vykládající si s vlastním odrazem v zrcadle občas našel tatinek, říkával: „Co ta druhá? Nezlobí tě?“

  1. Tak to je super vědět, že v tom nejsem sama 🙂 . Taky se vracím zpátky, pomáhá mi to podívat se na věc z jiného úhlu a získat nadhled.

   Chválím, že se chválíš 😀 Poslouchá se to hezky, že? 🙂
   To s tím tatínkem se mi moc líbí 😀

   A tenisky nebo podpatky? 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *