Péče o pleť

Trápí Vás suchá pleť?

Trápí Vás suchá pleť? Nejste v tom sami. Suchou pletí trpí vysoké procento lidí bez ohledu na věk. Přičemž mnoho z těchto lidí žije v domnění, že naopak trpí mastnou pletí. Pravdou ovšem zůstává, že žen a mužů se suchou pletí je podstatně víc. 

Jak je to možné? Na to se teď společně podíváme. Připravila jsem pro Vás také několik tipů na to, jak se suchou pletí zatočit a cítit se komfortně.

Kterak Popelka k suché pleti přišla aneb Příčiny

1) Málo hydratace

O tom, kolik vody bychom během dne měli vypít, se vedou nekonečné diskuze už řadu let a extrémy se tyto diskuze jen hemží. Četla jsem o tom, že bychom měli vypít 6 litrů vody denně (no chudáci ledviny…).

Nedávno jsem také narazila na názor jednoho pana doktora, že on vypije za celý den 1 skleničku vody a to že je optimální množství pro každého.

Taky blbost, co?

Vypít bychom denně měli tolik vody, aby naše tělo a všechny jeho procesy byly schopné normálně fungovat a zároveň ne tolik vody, abychom nepřetěžovali ledviny.

3 litry jsou, dle mého názoru, tak akorát.

2) Nevhodně zvolené kosmetické přípravky

Kosmetiky je dnes takřka nepřeberné množství. O kvalitě jednotlivých produktů a značek bychom mohli dlouze debatovat celé týdny.

Jedna z nejhorších věcí, kterou své suché pleti můžete udělat, je „starat se o ni“ micelární vodou. O micelárních vodách čtěte více zde.

Bohužel, většina žen si vybírá kosmetiku podle ceny, podle obalu, podle časopisů, podle kamarádek,… Zkrátka podle věcí, které jsou úplně mimo mísu. Málokterá si vybírá podle svého typu pleti, protože jej ani neznají. Kupují si přípravky pro mastnou pleť a přitom jsou suché.

Doporučuji zajít si ke kosmetičce a nechat si udělat pořádnou diagnózu pleti. Od té se potom můžete odrazit a věřte mi, že výsledek bude mnohem lepší, než Vaše metody POKUS-OMYL.

K čemu může dojít používáním pro Vás nevhodných přípravků?

Tak kromě toho, že buď budete přesušená, nebo naopak budete vypadat jako odrazka, si můžete způsobit celou řadu kožních problémů od různých zánětlivých onemocnění až po ekzém.

3) Vnější vlivy - smog, UV záření, klimatizace, vlhkost,...

Vnější vlivy ovlivňují kvalitu pleti a její předčasné stárnutí z více než 60%. Proto používejte ochranné a hydratační přípravky a kosmetiku s SPF faktorem.

Trávíte-li hodně času v klimatizovaných prostorách, doporučuji pořídit si zvlhčovač vzduchu.

4) Vnitřní vlivy - onemocnění štítné žlázy, trávicího traktu, jater nebo ledvin

Pokud používáte opravdu kvalitní kosmetiku, máte správně stanovenou diagnózu pleti, staráte se o sebe pravidelně a důsledně a stále Vás sužuje suchá a šupinatá pleť, navštivte svého lékaře.

Problémy s pletí mají mnohdy původ někde uvnitř našeho těla.

Moje vlastní zkušenost je taková, že se nejčastěji setkávám (u sebe v salonu) s lidmi, kteří mají problémy se zažíváním. Ať už mají alergii na lepek, laktózu nebo Crohnovu chorobu, vždy to s sebou nese také kožní problémy.

Pokud víte, že nějakou takovouto diagnózu máte, jsme pravděpodobně u příčiny a s tím už můžeme pracovat.

Jestliže zdravotní problémy nemáte, doporučuji dojít si na dermatologii, poněvadž je možné, že u Vás propuká ekzém.

5) Voda - obsahuje chlor a ten pleť vysušuje

Znáte to určitě taky. Nalijete si sklenici čisté vody, a jak si loknete, cítíte zápach chloru.

Nebo jste čerstvě po koupeli a uškrábala byste se, jak máte suchou a šupinatou kůži.

Chlorované vody se nezbavíte a tak jediné, co můžu doporučit, je omezit dlouhé koupelové dýchánky ve vaně a zkrátit dobu sprchování, abyste nevystavovala svoji kůži vodě příliš dlouho.

Také doporučuji místo klasických mýdel a sprchových gelů a pěn používat přípravky na bázi olejů, které Vám pokožku pěkně promastí. Pokud použijete olej do koupele místo pěny, jen Vás chci upozornit na to, že vana pak pěkně klouže, tak dávejte pozor, abyste se nezmrzačila.

6) Nedostatek vitaminů a minerálů

Vitaminy a minerály potřebuje pravidelně celé naše tělo a kůže jich potřebuje asi nejvíc, jelikož je ve všem první na ráně.

Nejen Vaše kůže ale také chuťové pohárky budou jásat, když si alespoň 1x denně dopřejete nálož vitaminů v podobě nějakého smoothie.

Třeba banán v kombinaci s hroznovým vínem a trochou mléka je prostě lahoda.

Nebo MANGO! Banán, mango a zase trocha mléka a uvidíte, že větší mňamku budete jen těžko hledat.

Smoothie můžete dělat i bez mléka, ale já to tak mám ráda, protože chuť je pak mnohem jemnější (dokonce i červená řepa pak je hotový labůžo).

AVOKÁDO! Ve smoothie jsem ho sice nezkoušela, ale avokádová pomazánka s cherry rajčátky na opečeném toastu je prostě delikatesa.

A v neposlední řadě Vám Vaše kůže bude velice vděčná za větší přísun ryb.

7) Životní styl

Pokud vedeme bujarý život plný večírků, alkoholu a cigaretového dýmu, nemůžeme očekávat, že budeme mít obličej jako panenka.

Jestliže nekouříte, ale pohybujete se v zakouřených prostorech, je to jedno a to samé. Kouření má na vysušování pokožky a na tvorbu vrásek jako takovou až neuvěřitelný vliv.

8) Dědičnost

Bohužel, tento typ pleti se nejčastěji dědí.

Změnit jej nelze a můžeme tak správnou péčí pouze mírnit jeho projevy.

Jak ale často říkám, úspěch tkví v pravidelnosti a při správné a důsledné péči lze dosáhnout velmi dobrých výsledků.

Suchá nebo dehydrovaná?

Jaký je v tom rozdíl?

Dehydrovanou pleť lze mnohem snáz usměrnit, aby fungovala tak, jak má.

Pleť je šupinatá a drsná a svědčí jí těžké hutné krémy, suché pleti ne.

Pleť působí unaveně.

Dehydratace je způsobena nedostatečným příjmem vody, takže víc pít a mazat hydratačními přípravky.

Suchá pleť a její stadia:

Suchá pleť – hrubá a napjatá

Extrémně suchá pleť – šupinatá

Atopická pleť – šupiny, zanícení, ekzémy

Suchost pleti je způsobena sníženou aktivitou mazových žláz a tím pádem nedostatkem mazu. Je pro ni typická ztenčená kožní bariera, což má za následek začervenání takové pleti.

Jak pečovat o suchou pleť?

Jak pečovat o jednotlivé typy pleti jsem pro Vás sepsala v již hotovém eBooku Tajemství dokonalé pleti.

EBook je ve fázi úprav a již brzy Vám bude k dispozici.

Najdete v něm mnohem více, než jak se starat o svoji pleť. Dozvíte se také jak si vybírat ty správné kosmetické přípravky, jak je kombinovat, na co si dávat v kosmetice pozor a mnoho dalších věcí.

Suchá pleť a akné?

Ano, ani toto není bohužel nic neobvyklého.

Důvodem je nízká obranyschopnost suché kůže, která jde ruku v ruce se špatným výběrem kosmetických produktů. Doporučuji zaměřit se na výběr opravdu kvalitních kosmetických přípravků vhodných pro Vaši pleť a také na změnu životosprávy.

Změna životosprávy také může být příčinou zhoršení stavu pleti.

Toto zhoršení je ale pouze dočasné, a když budete statečná a chvíli to vydržíte, nebudete litovat. To víte, tělo je na něco zvyklé, a  uděláme-li změnu, která je sice pro jeho dobro, ale ono s tím z počátku nesouhlasí, dá nám to najevo.

Proto je třeba být trpělivá a neházet hned flintu do žita.

Shrnutí

  1. Dodržovat pitný režim
  2. Používat kvalitní kosmetiku určenou pro Váš typ pleti
  3. Chránit svoji pleť před vnějšími vlivy
  4. Vyloučit působení vnitřních vlivů (nemoci,…)
  5. Používat koupelové přípravky na bázi olejů
  6. Dát si každý den něco dobrého a tím doplnit vitamíny a minerály
  7. Žít zdravě
  8. Pečovat o sebe pravidelně 2x denně

Doufám, že byl pro Vás článek užitečný a že se necháte inspirovat mojí každodenní rutinou a se suchou pletí budete bojovat o poznání méně.

 

Mějte se krásně, skládejte básně a zase příště!

admin

„Jsem specialista v péči o pleť a líčení. Učím ženy, jak se o sebe starat s láskou, aby se mohly cítit krásnější, sebevědomější a spokojenější.“

Můj příběh si přečtěte zde >>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *